Kredyt gotówkowy, najwięcej bierzemy go na remont mieszkania

0
1140

Kredyt gotówkowy to przede wszystkim, łatwo dostępni  popularny sposób na sfinansowanie zakupów, gdzie ich koszt przekracza nasz domowy budżet. Instytut Millward Brown na zlecenie Getin Banku, przeprowadził badanie, z którego danych wynika, że z takiej formy pozyskania środków korzysta ponad połowa Polaków.

Kredyt gotówkowy – na co zaciągamy go najwięcej?

Najpopularniejszy cel na jaki bierzemy kredyt gotówkowy to wydatki związane z remontem mieszkania. W badaniu na ten cel wskazało 17 proc. respondentów. Gotowka z kredytu słózy takze zakupom sprzętu RTV/AGD (11 proc.) oraz wakacyjne wyjazdy (2 proc.).

Kredyt gotówkowy na remont mieszkania

Szybki proces decyzyjny, minimum formalności, proste procedury, to zalety korzystnie wpływające na uzyskanie kredytu z ktorego korzystamy  zwłaszcza w okresach wzmożonych wydatków – np. przy okazji wybierania prezentów gwiazdkowych lub planowania urlopu. Jak wynika z badań Millward Brown, na kredyt gotówkowy decydujemy się najchętniej w przypadku trudnych do zaplanowania kosztów, np. związanych z remontem mieszkania. Deklaruje tak 17 proc. ankietowanych.

Ranking kredytów gotówkowych 2017

RRSO najważniejsze przy wyborze oferty

– Kredyt gotówkowy to jedna z najpopularniejszych usług bankowych. Wybierając ofertę dla siebie warto zwrócić uwagę na warunki finansowe – przede wszystkim na rzeczywistą roczną stopę oprocentowania (RRSO), a także na elastyczne dopasowanie warunków spłaty do naszych indywidualnych możliwości. Getin Bank oferuje szeroki wybór kredytów gotówkowych, spełniających zróżnicowane oczekiwania. Klienci, którzy mają obawy związane z nadmiarem formalności mogą np. skorzystać z pożyczki gotówkowej na oświadczenie lub kredytu gotówkowego na wyciąg z konta– mówi Katarzyna Bajor z Biura Kredytów Detalicznych Getin Bank.

Uczestnicy badania “Zachowania finansowe Polaków” zrealizowanego przez Millward Brown na zlecenie Getin Banku, zostali poproszeni o określenie celu, na jaki zaciągnęli ostatni kredyt gotówkowy. Obok pokrycia kosztów remontu, najpopularniejszą odpowiedzią był zakup sprzętu RTV/AGD, którą wybrało 11 proc. ankietowanych. 2 proc. badanych sfinansowało w ten sposób wakacje, natomiast 4 proc. wykorzystało kredyt do spłat innych zobowiązań finansowych. 48 proc. nigdy nie brało kredytu gotówkowego. Badanie zostało przeprowadzone we wrześniu br. na ogólnopolskiej, kwotowo-losowej, reprezentatywnej próbie dla osób w wieku 18+ przy użyciu metodologii CATI.

źródło: Getin Bank