Kredyt gotówkowy online, przez internet

0
1503
Kredyt gotówkowy online, przez internet

Zanim złożymy wniosek o kredyt gotówkowy online, warto zapoznać się nie tylko z ofertami banku pod kątem wysokości marży, oprocentowania bądź innych czynników, które mają wpływ na jego końcową sumę ale również z całą procedurą udzielania kredytu oraz wymaganymi przez banki dokumentami.

Kredyt gotówkowy online, przez internet

Z reguły cały proces wnioskowania o kredyt gotówkowy online nie jest skomplikowany a ponieważ przyznawany jest również na niewielkie kwoty i bez zabezpieczenia, formalności ograniczane są do minimum.
Ranking kredytów gotówkowych
Podstawowym, wymaganym dokumentem jest oczywiście dowód osobisty, dzięki któremu zostaną potwierdzone nasze dane osobowe – wiek, tożsamość i narodowość. Również obcokrajowcy przebywający na terenie RP, ubiegający się o kredyt gotówkowy, zobowiązani są do przedstawienia paszportu jak i tymczasowej lub stałej karty pobytu.

Przy wypełnianiu wniosku o kredyt należy podać informacje dotyczącą osiąganych przez nas miesięcznych dochodów oraz ich źródło. Jest to niezbędne do ustalenia naszej zdolności kredytowej oraz maksymalnej kwoty na jaką zobowiązanie może być zaciągnięte. Istnieją również przypadki, w których to bank oprócz zaświadczenia o naszych dochodach, wymaga również zaświadczenia o dochodach współmałżonka. Osoby prowadzące działalność gospodarczą przedstawiają zaświadczenie z ZUS o niezaleganiu w składkach, natomiast emeryci i renciści odcinki emerytury czy renty.

Z dodatkowych ułatwień mogą skorzystać klienci, którzy wnioskują o kredyt w swoim banku. W takim przypadku, bank mając możliwość sprawdzenia historii rachunku, zażąda jedynie oświadczenia klienta o dochodach.

Najtańszy kredyt gotówkowy porównanie - 2017


Banki, aby ułatwić i przyspieszyć procedurę weryfikacji dochodów klienta, poza zaświadczeniem o dochodach, akceptują również rozliczenie z Urzędem Skarbowym. Jest to tzw. „kredyt na PIT”. Załączając PIT do wniosku kredytowego, bank nie zażąda już od nas zaświadczenia potwierdzającego zatrudnienie ani zaświadczenia o dochodach. Warto zapoznać się z zestawieniem ofert banków posiadających w swej ofercie pożyczki gotówkowe udzielane na podstawie deklaracji PIT.

Obecnie najatrakcyjniejsze propozycje kredytu gotówkowego na PIT, oferują: Bank PKO BP, Getin Bank, BGŻ BNP Paribas.

Po prawidłowym wypełnieniu wniosku i złożeniu go wraz z wymaganymi dokumentami, bank przejdzie do sprawdzenia naszej historii kredytowej, wysyłając zapytanie do Biura Informacji Kredytowej, Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A., Krajowego Rejestru Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A. oraz Rejestru Dłużników ERIF Biura Informacji Gospodarczej S.A.

Tam, pod uwagę będzie wzięta nasza rzetelność finansowa, terminowość spłacania zobowiązań obecnych jak i już tych spłaconych, posiadane przez nas karty kredytowe, linie debetowe oraz poręczenia kredytów. Po uzyskaniu pozytywnej opinii, bank podejmuje decyzję o przyznaniu nam kredytu, jego wysokości oraz wypłaca nam pieniądze.