Kredyt Mieszkanie dla Młodych w ofercie BZ WBK

0
1876

W ostatnich dniach Bank Zachodni WBK należący do Grupy Santander, poszerzył ofertę kredytów hipotecznych o kredyt mieszkaniowy z dofinansowaniem wkładu własnego w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych. Kredyt mieszkanie dla Młodych oferuje już 12 banków.

Kredyt hipoteczny Mieszkanie dla Młodych to korzystna forma finansowania nieruchomości dla młodych ludzi, którzy nabywają swoje pierwsze mieszkanie lub dom jednorodzinny na rynku pierwotnym. W ramach kredytu klienci mogą ubiegać się o dofinansowanie wkładu własnego w wysokości nawet do 15% na warunkach określonych w Ustawie o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi. Z programu MdM mogą skorzystać osoby w wieku do 35 lat, pozostające w związku małżeńskim, a także osoby stanu wolnego (single) i samotnie wychowujące dzieci.

Sprawdź u doradcy, w którym banku dostaniesz najtańszy kredyt

Klienci, decydujący się na złożenie wniosku w Banku Zachodnim WBK, mogą liczyć na korzystne warunki cenowe, takie jak w przypadku oferty kredytu mieszkaniowego w PLN. Kredyt Mieszkanie dla Młodych w BZ WBK wyróżnia niska marża – już od 1,69%* oraz brak opłaty za niski wkład własny (ważne dla klientów, którzy całą inwestycję finansują przy pomocy kredytu i dofinansowania). Dodatkowo klienci mogą skorzystać z oferty 0% prowizji za jego udzielenie.

 Szczegóły oferty kredytu Mieszkanie dla Młodych w BZ WBK

 • prowizja od 0%*
 • marża od 1,69%**
 • możliwość uzyskania dofinansowania przy zakupie mieszkania lub domu na rynku pierwotnym
 • okres kredytowania od 15 do 30 lat
 • kredyt udzielany jest w PLN (z zachowaniem spójności waluty dochodu z walutą kredytu)
 • maksymalna kwota kredytu mieszkaniowego w PLN do 90%

Wymagane dokumenty

 • poprawnie wypełniony wniosek kredytowy,
 • wniosek o dofinansowanie wkładu własnego
 • karta informacyjna Klienta,
 • dokumenty do zweryfikowania zdolności kredytowej w zależności od źródła uzyskiwania dochodu,
 • dokumenty dotyczące nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie kredytu.

Kto może skorzystać z kredytu mieszkaniowego Mieszkanie dla Młodych?

Kredyt mieszkaniowy Mieszkanie dla Młodych przeznaczony jest dla osób do 35 roku życia*** kupujących swoje pierwsze mieszkanie lub dom. Nabywcami nieruchomości mogą być małżeństwa, single oraz osoby samotnie wychowujące dzieci.

Kredyt mieszkaniowy Mieszkanie dla Młodych możesz przeznaczyć na zakup:

 • mieszkania o powierzchni do 75 m2 (lub 85m2, jeżeli nabywcy w dniu złożenia wniosku o kredyt wychowują co najmniej troje dzieci)
 • domu jednorodzinnego o powierzchni do 100 m2 (lub 110m2, jeżeli nabywcy w dniu złożenia wniosku o kredyt wychowują co najmniej troje dzieci)

Mieszkania oraz domy muszą być kupione na rynku pierwotnym od osoby, która wybudowała je w ramach prowadzonej działalności gospodarczej i muszą być przeznaczona na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych. Dodatkowo cena 1m2 nabywanej nieruchomość musi mieścić się w limitach cenowych publikowanych na stronach Ministerstwa Rozwoju i Infrastruktury oraz Banku Gospodarstwa Krajowego.

Dofinansowanie wkładu własnego oraz wcześniejszej spłaty kredytu

W ramach kredytu mieszkaniowego Mieszkanie dla Młodych możliwe jest uzyskanie dofinansowania wkładu własnego w wysokości:

 • 10% dla osób nabywających mieszkanie lub dom, które nie posiadają dzieci,
 • 15% dla osób nabywających mieszkanie lub dom, które na dzień złożenia wniosku wychowują przynajmniej jedno dziecko

Dodatkowo, w ramach kredytu mieszkaniowego Mieszkanie dla Młodych możliwe jest uzyskanie dofinansowania z przeznaczeniem na wcześniejszą spłatę kapitału kredytu w wysokości 5%. Dodatkowe dofinansowanie zostanie przyznane, jeśli w ciągu 5 lat od daty podpisania aktu notarialnego nabywcy urodzi się lub przysposobi trzecie lub kolejne dziecko.

* dotyczy oferty standardowej z prowizją 0% i ubezpieczeniem Hipoteka+ (Pakiet Praca + Pakiet Życie)
** wysokość marży zależy od wyniku badania zdolności kredytowej, marża minimalna dostępna pod warunkiem posiadania konta osobistego i utrzymywania na nim wpływów.
*** wniosek o dofinansowanie musi być złożony najpóźniej do końca roku kalendarzowego, w którym nabywca ukończy 35 rok życia (w przypadku małżeństw liczy się wiek młodszego małżonka)

*RRSO dla kredytu w wysokości 100 000 PLN wynosi 5,05 p.p. przy następujących założeniach: marża 1,69 p.p., WIBOR 3M 2,68% (według stanu na dzień 21.07.2014), prowizja za udzielenie kredytu dla klienta wewnętrznego 2%, raty stałe, okres spłaty 360 miesięcy.