Kredyty mieszkaniowe Poznań 2018

Duży wybór mieszkań w Poznaniu, stabilne ceny nieruchomości w tym także domów na rynku i niskie stopy procentowe. To  czynniki które zachęcają zastanawiających się nad zakupem mieszkania do podjęcia decyzji jeszcze w 2014 roku. Obecnie wg rekomendacji S wkład własny przy kredycie mieszkaniowym  musi wynosić minimum 5%.

Sprawdź u doradcy, w którym banku najtańszy kredyt 2018

Ta sytuacja ma się zmienić  od 2015 gdzie udział procentowy wkładu własnego ma wynosić nie mniej jak 10% . To kolejny powód, dla którego warto zainteresować się dostępną ofertą mieszkaniową w Poznaniu już teraz. Warto dodać, że docelowy wkład własny w późniejszych latach ma wynieść 20%.

Kredyt hipoteczny Poznań 2018

Kredyty mieszkaniowe w Poznaniu – taki produkt oferuje blisko 25 banków, które w mieście  posiadają swoje oddziały i placówki. Dodatkowo w Poznaniu swoje oddziały i działające od kilkunastu lat firmy doradztwa finansowego: Open Finance, Expander czy Dom kredytowy NOTUS, dysponujący sieciami kilkunastu oddziałów zarówno w samym Poznaniu jak i w większych miastach Wielkopolski. Ponadto w Poznaniu kredyty mieszkaniowe, hipoteczne oferują lokalne firmy pośredniczące w udzielaniu kredytów, które dysponują również ofertami banków. Rynek kredytów mieszkaniowych jest w Poznaniu  dobrze rozwinięty. Jest to ważne z punktu widzenia klienta starającego się o kredyt mieszkaniowy – hipoteczny.

Mówiąc wprost – jest w czym wybierać. Klient ma możliwość porównania wielu ofert samodzielnie  lub za pośrednictwem doradcy kredytowego. Każdy warszawski bank posiada własną stronę internetową, prezentującą ofertę banku a wniosek o kredyt mieszkaniowy można złożyć przez internet.

Banki w Poznaniu do których zostanie wysłany bezpośredni wniosek o kredyt hipoteczny, a obsługę jego zapewni  centrala bądź oddział banku w Warszawie lub w przypadku firm doradczych, specjalista w centrali lub oddziale.