Mieszkanie dla Młodych także od spółdzielni

0
1153

Dobra wiadomość dla tych, którzy myślą o kupieniu swojego pierwszego mieszkania od spółdzielni mieszkaniowej a do tej pory zgodnie z obowiązującymi przepisami nie mogli korzystać z dopłaty rządowej w ramach programu Mieszkanie dla Młodych.

mieszkanie dla młodychResort Infrastruktury i Rozwoju jest w trakcie przygotowywania zmian do Ustawy Mieszkanie dla Młodych, które to miałyby wejść w życie od nowego roku. Zgodnie z nimi, członkowie spółdzielni mieszkaniowych mieliby możliwość skorzystania z rządowych dopłat również w sytuacji wnoszenia przez nich wkładów budowlanych.

Mieszkanie dla Młodych także od spółdzielni

Obecnie mieszkania budowane przez spółdzielnie mieszkaniowe mogą być finansowane w ramach MdM wówczas gdy spółdzielnie działają jak deweloperzy.

Sprawdź u experta, w którym banku najtańszy kredyt 2017

Kolejna zmiana spowoduje zwiększenie dopłat dla osób samotnie wychowujących dwójkę dzieci, będzie to 20 proc. wartości odtworzeniowej a w przypadku trójki lub więcej dzieci będzie to już 25 proc.

Choć zmiany nie uratują już sytuacji kredytów hipotecznych z dofinansowaniem rządowym w bieżącym roku, na pewno wpłyną pozytywnie na rynek w roku kolejnym.