Raiffeisen Polbank

RaiffeisenpolbankRaiffeisen Bank Polska SA, znany pod nazwą Raiffeisen Polbank to najdłużej działający w Polsce bank z kapitałem zagranicznym. To marka należąca do austriackiej Grupy Raiffeisen Bank International, jednej z największych instytucji finansowych w Europie Środkowo – Wschodniej.

Swoją działalność w Polsce rozpoczął w 1991r. swoje produkty kierując głównie do przedsiębiorców. Obecnie obsługuje ponad 900 tys. klientów poprzez sieć ok. 400 placówek.
Bank szybko zaczął dominować w segmencie kredytów, w usługach faktoringu posiadł 20% udział w rynku, natomiast spółka zależna Raiffeisen Leasing Polska SA obecnie zajmuje drugą pozycję w rynku leasingów. Raiffeisen Polbank w 2000r. poszerzył target o klientów średniej klasy i klientów zamożnych wypuszczając ofertę produktów pod nazwą Friedrich Wilhelm Raiffeisen.
Po połączeniu w 2012 r. z Polbank EFG SA Raiffeisen Polbank stał się bankiem uniwersalnym, swoją dotychczasową ofertę kierując również do klientów indywidualnych. Konta osobiste, karty kredytowe, kredyty konsumpcyjne, kredyty hipoteczne i produkty oszczędnościowe to produkty oferowane przez bank. Raiffeisen Polbank ceniąc innowacyjne rozwiązania, jako lider bankowości mobilnej w Polsce postawił na nowoczesne rozwiązania płatnicze umożliwiając swoim klientom dokonywanie płatności za pomocą telefonów komórkowych w technologii NFC.