Kredyty samochodowe Ranking 2018 Styczeń -
Lendon Pożyczka

Aktualnośći

KREDYT SAMOCHODOWY – to rodzaj pożyczki gotówkowej udzielonej na zakup samochodu a także innych cennych ruchomości takich jak motocykl, przyczepa kempingowa, ciągnik czy maszyny budowlane. W stosunku do zwykłego kredytu gotówkowego oprocentowanie kredytu motoryzacyjnego jest znacznie niższe (w okolicach 15%) również ze względu na zabezpieczenie kredytu w postaci nabywanej ruchomości.

Warto pamiętać, że bank zażąda ubezpieczenia z tytułu AC przez cały okres kredytowania pojazdu wraz z cesją praw do odszkodowania w razie szkody na nim. Istotną informacją dla osób starających się o zakup np. samochodu jest to, że banki stosują korzystniejsze warunki dla kredytowania zakupu nowych pojazdów.
Niewątpliwym atutem kredytów samochodowych poza niższym oprocentowaniem jest możliwość kredytowania zakupu tak nowych jak i starszych pojazdów oraz stosunkowo nieduże wymagania przy obliczaniu zdolności kredytowej klienta.

Należy jednak pamiętać, że bank staje się współwłaścicielem kredytowanej ruchomości i nie ma możliwości swobodnego dysponowania nią (np. sprzedażą). Bank nie skredytuje zakupu samochodu starszego niż 8 lat, chyba że jest to szczególny lub wyjątkowy pojazd a ze względu na spadek wartości rynkowej takiego samochodu okres kredytowania jego zakupu nie przekroczy najczęściej 5 lat.

Ranking kredytów samochodowych