Kredyt hipoteczny w dodatku tani – jak go znaleźć? To pytanie zadaje sobie wielu polaków chcących nabyć mieszkanie, dom, korzystając z kredytu hipotecznego. Ofert na rynku jest bardzo dużo. Właściwie każdy bank posiada w swojej ofercie kredyt mieszkaniowy, hipoteczny.

Obniżenie marży, brak prowizji przygotowawczej, bezpłatne ubezpieczenie – banki w różny sposób zachęcają do skorzystania z oferty kredytu hipotecznego. Sprawdź i wybierz bank, który da najlepszy i najtańszy kredyt mieszkaniowy.

Sprawdź u experta, w którym banku najtańszy kredyt 2017

Znajdź najtańszy kredyt hipoteczny

Ale od czego zacząć?
1. Przejrzyj oferty co najmniej kilku banków
– zobacz jakie informacje podają banki, jakie składowe uwzględniają w wysokości podawanych rat itp.

– możesz również zwrócić się do doradcy hipotecznego o wyszukanie najbardziej dopasowanej oferty kredytu

2. Porównaj wysokość rat

– aby porównać wysokość rat podawaj zawsze takie same dane jak wysokość kredytu, okres kredytowania, wartość nieruchomości, LTV, zarobki – wówczas będziesz mógł mniej więcej porównać raty jakie proponują Ci banki

3. Sprawdź swoją zdolność kredytową

– Banki ową zdolność obliczają według odmiennych algorytmów, w istocie jednak opiera się to o te same dane, spośród których najważniejszymi są:

  • wysokość comiesięcznych zarobków (i co bardzo ważne – ich regularność!)
  • aktualne inne zobowiązania, jak kredyty, pożyczki czy karty kredytowe (banki promują klientów nienagannie regulujących swoje dotychczasowe zobowiązania i na tej podstawie wnioskują, czy klient będzie w stanie regularnie spłacać pożyczony kapitał)
  • dotychczasowa historia kredytowa
  • długość kredytu i typ rat (preferowane są raty stałe!)
  • wiek kredytobiorcy i stan cywilny
  • wysokość wkładu własnego.